Ako vybieliť zuby? Domáce rady často zlyhajú, my pomáhame profesionálne.
Tmavšie zafarbené zuby sú súčasťou nášho života a mnoho ľudí trápi práve tento neduh. Na trhu existuje množstvo prípravkov, zubných pást či dokonca „zaručených postupov“, ako vybieliť zuby.
Nie vždy pomáhajú, ako si myslíme, často sú to len neoverené skúsenosti iných ľudí. Vybieliť zuby vám ale určite pomôžeme v našej klinike, keďže sa bieleniu venujeme profesionálne už niekoľko rokov.
V našej klinike sme vybielili zuby už stovkám spokojným pacientom a presne vieme, čo funguje. Rezervujte si termín na našej klinike.
Čo spôsobuje zafarbenie zubov?
V hre je viacero faktorov. Niektoré potraviny dokážu zafarbiť vašu sklovinu, ktorá je vonkajšou vrstvou zubov. Tento faktor možno ľahšie vyriešiť rôznymi produktami, ktoré si dokážete bežne zakúpiť, inokedy stačí vyradiť potraviny, ktoré spôsobujú tento problém – káva, rôzne druhy čajov a pod.
Ďalším problémom, kedy sa zuby zafarbujú, je erodovanie zubnej skloviny, čo následne odhalí dentín. Čo to však znamená v realite? Zubná sklovina je najtvrdší povrch v ľudskom tele. Časom sa však môže opotrebovať, čo má za následok odlamovanie zubov, praskliny či dokonca zažltnutie zubov.
Práve toto opotrebovanie zuba odhalí spomínaný dentín, ktorý je sám o sebe žltohnedej farby. V tomto prípade je omnoho ťažšie vyriešiť problém voľno predajným prípravkom a celý proces si vyžaduje väčšiu pozornosť stomatológov.
Ako bieliť zuby?
V zásade poznáme dva druhy bielenia zubov: mechanické a chemické. Kým mechanické bielenie zubov je vlastne viac čistenie zubov, ako ich bielenie, tak chemické bielenie sa používa za pomoci účinných látok, ktoré vytvárajú zmenu pigmentu samotnej skloviny. Najčastejšie sa využívajú účinné látky ako peroxid vodíka.
Hoci mnohé štúdie tvrdia, že peroxid vodíka môže zubom uškodiť, v zdravej miere a správnym aplikovaním je proces bezpečný.
Mnoho ľudí sa obáva, že vyššie koncentrácie peroxidu môžu viesť k viacerým vedľajším účinkom, ako je rozpad skloviny a citlivosť zubov, ale nie vždy to tak je. Dôležitejší je samotný fakt, ako dlho zostane peroxid na zuboch.
Kým voľne predajné produkty majú často 3 až 10 percentnú koncentráciu peroxidu, v našej klinike používame vyššie koncentrácie. A má to svoj dôvod.
Autori štúdie z roku 2016 zistili, že gély s nižšou koncentráciou peroxidu mali negatívnejšie účinky na zubnú sklovinu, keďže museli zostať na zuboch dlhší čas. Gély s vyššou koncentráciou často vyžadujú menej času na zuboch, aby boli účinné, čo môže znížiť riziko poškodenia skloviny. Preto je veľmi dôležité, aby ste nás navštívili a my vám presne povieme a poradíme, ako vybieliť zuby správne a bezpečne.
Návšteva našich odborníkov je najspoľahlivejší spôsob bielenia zubov, hoci človek, ktorý si bielenie zubov dopraje, musí počítať s tým, že týmto cesta nekončí.
Ak sa vám príliš nepozdáva odtieň vašich zubov, ste na správnom mieste. Pri bielení zubov vám naši stomatológovia zosvetlia odtieň zdravých zubov. Môžete si vybrať medzi ambulantným a domácim bielením pod dohľadom našich stomatológov. Pred každým bielením je potrebná konzultácia s naším zubným lekárom a absolvovaná dentálna hygiena, aby bol váš chrup perfektne pripravený.
Ak stále rozmýšľate nad bielením vašich zubov, neváhajte nás kontaktovať a poskytneme vám všetky potrebné a kvalifikované informácie.