SPARK – Najnovšia inovácia v oblasti neviditeľných strojčekov
Nie každý sa narodí s dokonale rovnými zubami. Existuje mnoho dôvodov, prečo si dať zuby narovnať. Nejde len o krásny a sebavedomý úsmev. Rovné zuby prispievajú aj k lepšej ústnej hygiene, a tým aj k lepšiemu zdraviu. Ak ide o korekciu zubov, fixné strojčeky už nie sú jedinou možnosťou. Neviditeľné strojčeky sú osvedčenou a účinnou liečbou, ktorá dokáže zarovnať Vaše zuby bez nutnosti nosenia fixného aparátu. Sú urobené tak, aby sa pohodlnejšie usádzali v ústach a aby boli čo najmenej viditeľné. SPARK™ je najnovšia inovácia vytvorená odborníkmi v ortodoncii v oblasti neviditeľných strojčekov a je navrhnutá tak, aby vás maximálne bezpečne previedla cestou k Vášmu vysnívanému úsmevu.
V dnešnej dobe je veľa možností, ako dosiahnuť krásny úsmev a zdravý chrup. Jednou z možností je aj čeľustná ortopédia, ktorá sa zaoberá rôznymi druhmi zubných strojčekov. Ak sa rozhodnete pre takúto liečbu, je užitočné vedieť, aké kroky sú s ňou spojené.
- Úvodná konzultácia
- Dozviete sa všetky potrebné informácie o čeľustnej ortopédii, o typoch zubných strojčekov, ako aj o cenách
- Dozviete sa ďalej, že je možné zaplatiť aj na splátky bez navýšenia
- Vstupné vyšetrenie
- Zhotovíme vám kefalometrickú snímku a OPG snímku i fotografie zubov a tváre
- Urobíme sken vašich zubov
- Zhodnotíme stav vášho chrupu a vypracujeme následný liečebný plán
Pred nasadením strojčeka je potrebné mať zuby v perfektnom stave. Pre vás to znamená, že najskôr musí byť váš chrup sanovaný (ošetrený, ozdravený) a že musíte absolvovať dentálnu hygienu.
- Odovzdanie dláh
- Pravidelné kontroly u čeľustného ortopéda
- Kontroly sú určované čeľustným ortopédom. Pri neviditeľnom strojčeku je kontrol menej, ako pri fixnom strojčeku (raz za 2 – 3 mesiace).
- Ukončenie liečby a udržiavacia fáza
- Cieľom retenčnej fázy je udržať dosiahnutý výsledok
- Čeľustný ortopéd zhodnotí, aký typ retenčných aparátov je pre vás najlepší (fixný retainer nalepený zozadu na zuby alebo snímateľné dlahy)
- Počas retenčnej fázy je potrebné chodiť na pravidelné kontroly podľa dohody s čeľustným ortopédom
Lekár nenesie zodpovednosť za neúspech liečby, ak pacient nechodí na kontroly, nedodržiava odporúčania lekára alebo nepoužíva odporúčané pomôcky. Nedodržanie retenčnej fázy liečby môže viesť k čiastočnej recidíve ortodontického problému, za čo čeľustný ortopéd nezodpovedá.
Zaslúžite si ten najlepší úsmev, ktorý môžete dosiahnuť s podporou vysoko kvalifikovaných lekárov a inovatívnych neviditeľných dláh.
Narovnajte si zuby bez obáv – používame popredné technológie, vďaka čomu máme tisíce spokojných pacientov a najlepšie recenzie v meste.
SPARK™ je systém neviditeľných dláh vyrobených spoločnosťou Ormco. Ide o globálnu spoločnosť so 60 – ročnými skúsenosťami v ortodoncii, ktorej dôverujú
odborníci na celom svete pre jej vysoko kvalitné riešenie liečby.
Technológie SPARK™ umožňujú lekárovi vypracovať a prispôsobiť vám liečebný plán
na mieru. 3D simulácia požadovaného výsledku liečby vám dopredu ukáže, ako bude Váš úsmev vyzerať a čeľustný ortopéd môže sledovať krok po kroku váš pokrok počas celej doby liečby.
Doprajte si dokonalý úsmev a usmievajte sa vďaka neviditeľnému strojčeku SPARK™ sebavedomo.
Dlahy Spark™ sú vyrobené na základe najnovšieho pokroku v ortodontickej technológii a sú takmer neviditeľné.
ZDRAVIE
Dlahy SPARK™ nepoškodzujú okolie ďasien a neobsahujú BPA, ortuť, latex ani ftaláty.
POHODLNÉ
Často kladené otázky (FAQ)
Koľko stojí liečba neviditeľným zubným strojčekom?
Prečo je potrebná korekcia zubov?
Ortodoncia je pre zdravie zubov veľkým prínosom, pretože nerieši len estetické nedostatky zubov, ale najmä správne postavenie zubov, čeľustí a kĺbov. Rovné zuby sa naviac lepšie udržiavajú čisté, vďaka čomu sa znižuje riziko vzniku zubných kazov. Ortodontická liečba má významný vplyv na spracúvanie potravy. Ľudia s veľkým predhryzom, otvoreným zhryzom a ďalšími nedokonalosťami chrupu môžu mať bez liečby veľké problémy.
Pacienti s nesprávnym zhryzom sú viac náchylní na obrusovanie a lámanie zubov. U detí sa môžu vyskytnúť aj pridružené ťažkosti s dýchaním alebo s tvorbou reči. Vtedy je potrebné aj vyšetrenie na ORL a spolupráca s logopédom. Korekcia zubov je niekedy nevyhnutná aj pred zavedením zubných implantátov. Zubný strojček sa využíva aj pred brúsením zubov kvôli korunkám a zubným mostíkom.
Je možná konzumácia bežných potravín počas liečby zubným strojčekom?
Áno. V prípade fixného strojčeka sa môžete stravovať normálne, ale mali by ste sa vyhýbať veľmi tvrdým potravinám (orechom, kôrkam z chleba, toastom, kostiam, zelenine a ovociu). Najlepšie je potravu si nakrájať a následne ju požuť na zadných zuboch. Rovnako tak je lepšie vyhnúť sa lepivým potravinám (cukríkom, karamelkám, žuvačkám), pretože sa lepia na jednotlivé časti strojčeka a je ťažké ich aj pri dôkladnej ústnej hygiene odstrániť. Výhodou priehľadného strojčeka je, že si ho môžete z úst pred každým jedlom vybrať a bez obmedzenia sa najesť.
Ako zistím, že je pre mňa vhodné nosiť zubný strojček?
Je mnoho dôvodov, prečo by sme mali strojček nosiť. Od kozmetických až po zdravotné dôvody. Ak nie ste si istý, či je strojček pre vás vhodný, poraďte sa s naším čeľustným ortopédom.
Ako dlho trvá liečba zubným strojčekom?
Každá diagnóza je iná a inak časovo náročná, preto aj liečba je u každého pacienta vysoko individuálna a nastavená čeľustným ortopédom priamo na mieru.
V akom veku je možné podstúpiť liečbu zubným strojčekom?
Nosenie strojčeka, čo sa týka veku pacienta, nemá obmedzenia. Strojčeky môžete nosiť v každom veku, od skorého detského veku až po vyšší vek. Vždy je však potrebné riadiť sa odborným názorom čeľustného ortopéda.
Prečo je lepší neviditeľný strojček a nie fixný strojček?
- z estetických dôvodov (je takmer „neviditeľný“)
- z dôvodu pohodlia (neviditeľný strojček nedráždi peru z vnútornej strany tak, ako klasický kovový)
- kvôli hygiene (neviditeľný strojček sa ľahšie čistí, zuby tak netrpia nedostatočnou hygienou a vy sa vyhnete finančne náročným opravám zubov po ukončení liečby)
- potrebujete absolvovať menej kontrolných návštev u lekára
Je liečba zubným strojčekom bolestivá?
Liečba strojčekom nie je bolestivá. Prvé dni pri nosení strojčeka môžete pociťovať nepríjemný pocit – tlak, ktorý sa časom stratí.
Ako si správne čistiť zuby so zubným strojčekom?
Ak máte strojček, je nutné si zuby dôkladne čistiť – pravidelne používať dentálnu niť a medzizubné kefky, aby zuby a ďasná boli zdravé počas ortodontickej liečby a aj po nej. Počas liečby odporúčame častejšie návštevy dentálnej hygieny kvôli profesionálnemu čisteniu a inštruktáži o tom, ako pracovať s medzizubnými pomôckami. Dospelí, ktorí trpia ochorením ďasien, by mali pred a počas ortodontickej liečby absolvovať aj konzultácie s parodontológom.